Изненада! Спартак Варна изхвърли Локомотив София за купата

Спартак Варна Локомотив София

Отборът на Спартак Варна победи тима на Локомотив София с 2:1 в динамичен мач за купата на България. Среща се игра във Варна пред близо 600 души.

Домакините откриха в 32-та минута с гол на Мартин Паскалев с глава. Само след три минути, съдията отсъди много спорна дузпа за гостите, която Павел Петков реализира за 1:1.

В 61-та минута бранителят Мартин Паскалев отбеляза отново с глава за 2:1. Този резултат се запази до края на срещата.

Интересен факт е, че 18 годишният бранител на Спартак – Мартин Паскалев отбеляза 4 гола за 4 дена, като в Събота реализира победните попадения в мача от Североизточна трета лига срещу Черноломец (Попово).

Спартак е първенец във временното класиране в Североизточна трета лига, а Локомотив е на второ място във Втора лига.

След победата над Локомотив, Спартак ще посрещне тима на Арда (Кърджали) в следващия кръг за купата на България.