Локомотив Пловдив игра достойно, но се сгромоляса в края

0
51
Снимка: standard.co.uk

Българският отбор Локомотив Пловдив не успя да отстрани английския гранд Тотнъм на старта на Лига Европа и загубиха срещата с 1:2 след грешки в края на срещата.

Гостите от Англия започнаха по-остро мача и още във втората минута можеха да имат шанс да поведат, след като Муса Сисоко падна в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията и не отсъди дузпа. Като цяло Локомотив изиграха добро първо полувреме, в което имаше ситуации и пред двете врати, но и защитите на двата отбора бяха на ниво.

В началото на второто полувреме, Тотнъм бяха тези, които пресираха българския отбор по-често и създаваха положения, но без да имат чиста голова ситуация. Железничарите играха стабилно в защита и не позволиха на Хари Кейн и компания да отбележат гол. В 70-тата минута обаче, Локомотив се възползваха по перфектен начин от ъглов удар и отбелязаха гол за 1:0,  дело на Георги Минчев. Жозе Моуриньо реагира бързо, направи нужните смени и резултатът не закъсня.

В 77-та минута след разбъркване при корнер пред вратата на Локомотив Пловдив, Момчил Цветанов изби топката с ръка от гол линията и така си осигури директен червен картон и дузпа за Тотнъм. Кошмарът беше пълен след като деветката на Локо Бирсент Караген получи втори жълт картон след необмислени реплики и жестове и така остави своя отбор с 9 души. От бялата точка се разписа Хари Кейн с перфектно изпълнение в левия ъгъл.

При така стеклите се обстоятелства, българскиият отбор вече нямаше как се противопостави на гостите от Анлгия и така в 85-тата минута, Тунгай Дембеле вкара второ попадение за отбора на Жозе Моуриньо и реши срещата. До края на мача, Тотнъм диктуваха и се спасиха от сензационна загуба още на старта в Лига Европа.

Локомотив Пловдив могат да бъдат доволни от представянето си и с малко късмет, можеха да отстранят английския гранд.