ЦСКА влезе в групите на Лига Европа след драматичен обрат срещу Базел

ЦСКА - БАЗЕЛ

Тимът на ЦСКА се класира за групите на Лига Европа, след 10 годишна пауза! Това се случи, след като българският тим надви швейцарския първенец Базел.

Срещата се проведе в Швейцария, като Армейците постигнаха пълен обрат от 1:0 на 1:3.

След първото полувреме двата тима се оттеглиха при нулево равенство. В 53-тата минута на двубоя бе отсъдена дузпа след нарушение на Валентин Антов. Кабрал бе точен и отбеляза за домакините.

В герой за ЦСКА се превърна португалецът Тиаго, който влезе като резерва. Той бе точен в 72-рата минута и в 87-та минута.

В края на добавеното време, Ахмед Ахмедов отправи топката в мрежата на Базел за крайното 1:3.

По този начин ЦСКА поднесе приятна изненада на своите фенове, като постигна пълен обрат в рамките на 25 минути, при това на чужд терен.