ЦСКА завърши наравно с ЦСКА

ЦСКА 1948 и ЦСКА-София премериха сили в родното първенство. За този сблъсък се заговори още преди години, когато се стигна до разделението. Единият клуб продължи с лиценза на друг отбор – този на Литекс, а другият предпочете да започне от начало.

Тази година, още на старта на родното елитно първенство, двата тима се срещнаха в исторически сблъсък. Те не излъчиха победител и завършиха с равенство от 2:2. За ЦСКА 1948 това е първи двубой в престижната лига. ЦСКА-София бяха сочени за абсолютен фаворит, но двата отбора успяха да спретнат зрелищен мач, подобаващ на подобен исторически сблъсък.

Новаците от 1948 успяха да поведат в резултата с попадения на ветерана Мартин Камбуров в 19-тата и на Даниел Младенов в 33-тата минута. От ЦСКА-София стигнаха до равенство с попадения, дело на Валентин Антов в 45-тата , а Али Соу изравни след почивката.