Григор Димитров катастрофира в унгарската стена Фучович

0
485
Снимка: Tennis365

Григор Димитров загуби спечелен мач и допусна загуба с 7:6 6:7 6:3 4:6 1:6 от унгареца Мартон Фучович в 3-тия кръг на US Open.

Двубоят не беше от най-добрите за българина като печелившите му удари се редуваха с непредизвикани грешки, а играта му беше на приливи и отливи. В първия сет мачът беше равностоен, но в тайбрека Григор игра по-стабилно и затвори сета със 7:5 точки.

Димитров започна страхотно и втората част като поведе с 4:2 гейма и изглеждаше, че сетът ще отиде в негова полза. Но точно тогава психиката му се разклати и при 5:4 направи някои наистина необмислени и невероятни грешки, една от която при сетбол на празен корт. Така сетът трябваше да се реши в тайбрек, в който Фучович беше по-категоричен и спечели.

Третата част ни предложи съвсем различен Григор Димитров, който игра стабилно, печелеше важните точки и не даде шанс на противника да му се противопостави. Така той затвори третия сет с 6:3 гейма в своя полза.

В четвъртата част отново изглеждаше, че българина си е взел поука и ще материализира предимството си, но вместо това изпусна на два пъти с пробив преднина да затвори мача и така загуби сета с 6:4.

В петия сет унгарецът показа по-здрави нерви и спечели повечето важни точки. Димитров продължи да допуска грешки от ракетата си и това му костваше загуба на сета, а с това и на мача със 7:6 6:7 6:3 4:6 1:6

Вечерта не беше напълно разочароваща за българските фенове, след като по-рано през деня Цветана Пиронкова шокира световната номер 16 Гарбине Мугуриза и я победи с 7:5 6:3. Красавицата ни от Пловдив играе невероятно след завръщането си в тениса след повече от 3 години извън корта и успя да надиграе испанката и двукратна шампионка от Шлема.