Байерн е новият крал на Европа!

0
36
Снимка: facebook.com/fcbayern.en

Баварците спечелиха за шести път най-престижното клубно отличие след победа с 1:0 над Париж Сен Жермен.

Победата на германския колос е дори още по-впечатляваща, защото Байерн се превърна в първия отбор в надпреварата, който печели всеки един от мачовете си.

Това е втори требъл за мюнхенци след този през 2013 година под ръководството на Юп Хайнкенс.

За герой на баварци се превърна Кингсли Коман, който изигра много силен двубой и отбеляза победното попадение в 59-тата минута след центриране на Йошуа Кимих.

За играч на мача пък се превърна Мануел Нойер, който спаси ключови удари на футболисти на парижани.

Двубоят можеше да се развие и в двете посоки, но Неймър пропусна чисто положение едно в едно с вратаря, което можеше да обърне мача. Първото полувреме беше равностойно, но през второто баварците контролираха изцяло мача и заслужено спечелиха трофея.